Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 1649
  • Wczoraj: 2875
  • Ten tydzień: 6864
  • Ten miesiąc: 60208
  • Wszystkie: 1223506
Czwartek 23.09.2021

Zarzut i wniosek o areszt w sprawie zabójstwa 41-latka w Ostrowcu Św.

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi śledztwo o sygn. 4125-1.Ds.31.2021 przeciwko Krzysztofowi K. (lat 35) podejrzanemu o zabójstwo 41-latka.

 

W sprawie zebrano materiał dowodowy w postaci przede wszystkim wyników oględzin miejsca zdarzenia i zwłok prowadzonych pod kierownictwem prokuratora i z udziałem biegłego lekarza sądowego, wstępnych wyników sekcji zwłok oraz zeznań świadków.

Do zdarzenia doszło wczesnym popołudniem 21 września br. w bloku na jednym z ostrowieckich osiedli. Krzysztof K. ugodził pokrzywdzonego nożem w plecy i powodując u niego obrażenia skutkujące śmiercią na miejscu zdarzenia. Bezpośrednio po zdarzeniu funkcjonariusze Policji zatrzymali Krzysztofa K. oraz kobietę, która wg wstępnych ustaleń mogła mieć związek ze zdarzeniem.

Dziś (23.09.2021 r.) Krzysztof K. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Św., gdzie prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Św. wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy – oczekujemy na decyzję Sądu w tym zakresie.

W śledztwie kompletowany będzie materiał dowodowy niezbędny do jednoznacznego ustalenia okoliczności sprawy, w tym motywów działania sprawcy. Za czyn zarzucany podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Zatrzymana do sprawy 32-latka została zwolniona po przesłuchaniu w charakterze świadka.