Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 1667
  • Wczoraj: 2875
  • Ten tydzień: 6882
  • Ten miesiąc: 60226
  • Wszystkie: 1223524
Poniedziałek 27.09.2021

Akt oskarżenia w sprawie usiłowania zabójstwa na staszowskim rynku

Prokuratura Rejonowa w Staszowie zakończyła śledztwo o sygn. PR Ds. 1197.2020 przeciwko Wojciechowi O. (lat 37) podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa.

 

W sprawie zebrano materiał dowodowy w postaci przede wszystkim wyników oględzin miejsc i rzeczy oraz nagrań, wyników przeszukań, opinii biegłych, a w tym sądowo-lekarskich, a nadto zeznań świadków.

Do zdarzenia doszło w nocy 24.12.2020 r. na staszowskim rynku. Do stojącego w miejscu publicznym wraz dwoma innymi mężczyznami pokrzywdzonego w pewnym momencie doszedł Wojciech O. i zadał mu maczetą dwa ciosy w klatkę piersiową powodując rozległe obrażenia zagrażające życiu. Pomimo poważnych obrażeń pokrzywdzony zdołał uciec z miejsca zdarzenia i wezwać pomoc. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia i ukrywał się, lecz w dniu 04.01.2021 r. został odnaleziony i zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji. Prokurator przedstawił mu wówczas zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania obrażeń ciała w warunkach recydywy – gdyż odbywał on w przeszłości karę pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko zdrowiu i mieniu – a także skierował do staszowskiego Sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego, który został uwzględniony.

W dniu 14.09.2021 r. prokurator skierował w tej sprawie akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Kielcach. Oskarżony pozostaje tymczasowo aresztowany, grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.