Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 417
  • Wczoraj: 533
  • Ten tydzień: 1475
  • Ten miesiąc: 10652
  • Wszystkie: 315122
Piątek 31.05.2019

Zatrzymanie i prokuratorski zarzut dla sprawcy tragicznego w skutkach podpalenia stodoły w Radlinie

Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód w Kielcach nadzoruje postępowanie o sygn. PR 3 Ds. 412.2019 prowadzone w sprawie zaistniałego w dniu 10 maja br. pożaru stodoły w Radlinie pod Daleszycami. W akcji gaśniczej zginął wówczas 59-letni strażak z OSP, a drugi został ranny. Doszło do tego, gdy w gaszonym budynku eksplodowały przechowywane tam butle z gazem.

 

Na podstawie zebranego materiału dowodowego ustalono, że do pożaru doszło w wyniku podpalenia. Podjęto intensywne czynności zmierzające do ustalenia sprawcy. W dniu 30.05.2019 r. kieleccy policjanci zatrzymali 18-letniego Kamila B., mieszkańca gminy Górno, co do którego istniało uzasadnione podejrzenie, iż ma związek z zaistniałym pożarem.

 W dniu 31.05.2019 r. Kamil B. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Kielce-Wschód, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób w postaci opisanego na wstępie pożaru, w następstwie którego jedna osoba poniosła śmierć.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Kamil B. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył też wyjaśnienia, których treści dla dobra śledztwa nie można podać do publicznej wiadomości. Z uwagi na okoliczności sprawy prokurator zdecydował o skierowaniu do Sądu Rejonowego w Kielcach wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Oczekujemy na decyzję Sądu.

Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Trwają też czynności zmierzające do ustalenia związków podejrzanego z innym podpaleniem.