Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 443
  • Wczoraj: 629
  • Ten tydzień: 2959
  • Ten miesiąc: 2959
  • Wszystkie: 414399
Piątek 31.05.2019

Zatrzymanie, zarzut i wniosek o tymczasowe aresztowanie wobec 49-letniej kobiety podejrzanej o zabójstwo męża

Prokuratura Rejonowa w Jędrzejowie prowadzi postępowanie o sygn. PR Ds. 759.2019 przeciwko Zofii H. podejrzanej o zabójstwo męża.

 

Do zdarzenia doszło w dniu 29.05.2019 r. w Żarczycach Dużych w Gminie Małogoszcz w domu, w którym zamieszkiwali małżonkowie. Zofia H. zadała mężowi jeden cios nożem w klatkę piersiową. Do mężczyzny została wezwana karetka pogotowia, lecz pomimo udzielenia mu pomocy medycznej poniósł on śmierć w wyniku odniesionych obrażeń. Na miejscu zdarzenia wykonano oględziny, przesłuchano też pierwszych świadków, wykonano sekcję zwłok. Zofia H. została zatrzymana bezpośrednio po zdarzeniu.

W dniu 31.05.2019 r. Zofię H. doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Jędrzejowie. Prokurator przedstawił jej zarzut zabójstwa. Przesłuchana w charakterze podejrzanej nie ustosunkowała się wprost do sprawstwa zarzucanego jej czynu, złożyła krótkie wyjaśnienia, których treści dla dobra śledztwa nie można ujawnić.

Z uwagi na okoliczności sprawy prokurator zdecydował o skierowaniu do Sądu Rejonowego w Jędrzejowie wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanej na okres 3 miesięcy. Oczekujemy na decyzję Sądu.

Podejrzanej grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.